Rodyti turinį

Fotoaparatai

Moderatorius: vavka

Forumo taisyklės

Skrebukingas neatsiejamas nuo nuotraukų, fotoaparatų, spausdintuvų, skenerių bei fotografijos gudrybių.
Čia galėsite rasti naudingos informacijos bei užduoti klausimus, o mes mėginsime atsakyti ir padėti.
Bet nepamirškime, kad tai skrebinimo forumas, o ne foto menininkų ;)

Re: Fotoaparatai

Standartinė Diax » 2012 Geg 05 15:49

Labai gera tema :[good2]: Nuo vakar sėdžiu joje ir jau baigiu apsispręsti dėl veidrodinuko, kuris man bus pirmas. Pagal visas rekomendacijas nužiūrėjau CANON EOS 600D + 50 mm objektyvą (kol kas neapsisprendžiu dėl 1,4f ar 1,8f - reikia apsvarstyti su vyru :) ).

Fotografo Miko Binkio svetainėje patariama rinktis tarp Canon 550D ir 600D modelių. Bandžiau lyginti - didelio skirtumo nėra ir man, kaip žaliai šioje sferoje, neaišku ar tie nežymūs skirtumai reikšmingi. Nors, iš esmės, naujesnis dažniausiai būna geresnis (bet retais atvejais pasitaiko ir atvirkščiai :doh ). Gal padėsite apsispręsti :girl_blush

Tosk, būtų gerai išgirsti tavo paskatinimą kuris nulemtų pirkti 500 mm 1,4f objektyvą :D Labiau linkstu prie jo, bet skirtumas, lyginant su 1,8f tikrai nemažas - ar tikrai verta investuoti į jį ir nuotraukų kokybė bus ženkliau geresnė. Ar užtektų 1,8f pražiai (nors to "pradžiai" labai nemėgstu - geriau iš kart pirkti geresnį, o "pradžią" skirti Glidės ir Justės parduotuvių kraustymui :D ).

Veidrodinukas man pagrinde reikalingas vaikų fotografavimui namų sąlygomis (ypač žiemą :doh ) ir skrebukų fotkinimui :mosking Laukas, žinoma, kas be ko - bet dažnai ir su paprastesniais fotoaparatais lauke gaunasi neblogos nuotraukos. Mėgstu "išplaukusias" ir portretines nuotraukas :girl_in_love
Vartotojo avataras
Diax
Brandus
Brandus

Standartinė justess22 » 2012 Geg 05 20:32

Diax, prieš 1,5m. įsigyjos Canon EOS 550D. Papildomai po pusmečio nusipirkau 50mm 1,8F objektyvą. Tai geriausias pirkinys :clap Nenuimu šio objektyvo. Aišku, gal 1,4f ir geriau žiemą namų sąlygom fotkint, bet nesiskundžiu ir 1,8F - ypač kai kainoje LABAI nemažas skirtumas. Tai tiek mano iš mano patirties. Ateity dar įsigysim objektyvą kelionėms su zoom'u (bet kol nekeliaujam, užtenka kitinio ir 50mm) :girl_wink
Vartotojo avataras
justess22
Brandus
Brandus

Standartinė Diax » 2012 Geg 05 21:03

justess22 rašė:Diax, prieš 1,5m. įsigyjos Canon EOS 550D. Papildomai po pusmečio nusipirkau 50mm 1,8F objektyvą. Tai geriausias pirkinys :clap Nenuimu šio objektyvo. Aišku, gal 1,4f ir geriau žiemą namų sąlygom fotkint, bet nesiskundžiu ir 1,8F - ypač kai kainoje LABAI nemažas skirtumas. Tai tiek mano iš mano patirties. Ateity dar įsigysim objektyvą kelionėms su zoom'u (bet kol nekeliaujam, užtenka kitinio ir 50mm) :girl_wink

Tavo nuomonė man buvo svarbi :[good2]: Nes skaitydama temą, mačiau, kad prieš kurį laiką įsigijai CANON 550D, kurį aš lyginu su naujuoju 600D. Beje, visgi skirtumas tarp šių modelių yra - naujasis turi zoom funkciją, bet aš retai ją naudoju, nes fotografuodama su skaitmeninuku įgijau patirties, kad ir šiaip neypatinga nuotraukų kokybė dar labiau nukenčia. Tai kažkaip praslydo pro akis, tik vyras į tai atkreipė dėmesį.
Vartotojo avataras
Diax
Brandus
Brandus

Standartinė justess22 » 2012 Geg 05 21:09

Diax rašė:
justess22 rašė:Diax, prieš 1,5m. įsigyjos Canon EOS 550D. Papildomai po pusmečio nusipirkau 50mm 1,8F objektyvą. Tai geriausias pirkinys :clap Nenuimu šio objektyvo. Aišku, gal 1,4f ir geriau žiemą namų sąlygom fotkint, bet nesiskundžiu ir 1,8F - ypač kai kainoje LABAI nemažas skirtumas. Tai tiek mano iš mano patirties. Ateity dar įsigysim objektyvą kelionėms su zoom'u (bet kol nekeliaujam, užtenka kitinio ir 50mm) :girl_wink

Tavo nuomonė man buvo svarbi :[good2]: Nes skaitydama temą, mačiau, kad prieš kurį laiką įsigijai CANON 550D, kurį aš lyginu su naujuoju 600D. Beje, visgi skirtumas tarp šių modelių yra - naujasis turi zoom funkciją, bet aš retai ją naudoju, nes fotografuodama su skaitmeninuku įgijau patirties, kad ir šiaip neypatinga nuotraukų kokybė dar labiau nukenčia. Tai kažkaip praslydo pro akis, tik vyras į tai atkreipė dėmesį.

Nežinau, apie kokią zoom funkciją kalbi. Šiaip zoom'as būna objektyve. Vieni objektyvai (pvz. kit'inis zoom'ą turi), o 50mm neturi - tenka zoomint kojytėmis :) O geros kokybės objektyvai su geru zoomu kosmosą kainuoja :D Turiu omeny, kad gali daug kartų priartint - tokie praverčia kelionėse :ax O skaitmeniniam ir veidrodiniam fotoaparate zoom'ai yra skirtingas dalykas. Skaitmenoje zoominant nukenčia kokybė, o veidrodinuke ne. Bet kuo daugiau kartų veidrodinio objektyvas zoomina, tuo jis brangesnis. Aš nemanau, kad 550 ir 600 labai skiriasi. Jau įsitikinau, kad didžiausia esmė objektyve. O jei 550 ir 600 skiriasi kaina, tai rinkis pigesnį - galėsi daugiau investuot į objektyvą.
Kadangi nesu profesionalė, o tik namų šeimininkė mėgėja, tai gal kas mane pataisys, jei ką negerai iš esmės parašiau :ax
Vartotojo avataras
justess22
Brandus
Brandus

Standartinė Diax » 2012 Geg 05 22:48

Dar užmečiau akį į palyginimą - netikras zoom'as tik LCD ekrane nuotraukas didina 10x.
Kainoje skirtumo nėra (lyginant fotofabriko pasiūlą, nors kai apsispręsiu kurį veidrodinuką ir kokį objektyvą imti, ieškosiu optimalesnio kainos santykio, nors nelabai tikiu, kad kažką geresnio rasiu :) ).
Sakykim, šituose parametruose iš vis karpau ausim :mosking :
Blykstės režimai:
CANON 550D: Auto, rankinis nustatymas / išjungta, raudonų akių mažinimo, EV kompensavimas
CANON 600D: Auto, rankinis nustatymas / išjungta, raudonų akių mažinimo, integruotas blykstės perdavėjas
Ir šitoje vietoje įdomu :hm (ar kablelis-brūkšnelis turi reikšmės :mosking ):
ISO jautrumas:
CANON 550D: 100 - 1600, 3200, 6400, 12800
CANON 600D: 100 - 6400, 12800
Kartu prie šių fotikų lyginau ir Nikon D90 - jis turi ir papildomą ISO auto režimą (Auto, 100 - 6400)- neblogai skamba (pradedant mokytis fotkinti su veidrodinuku :) ).
Vartotojo avataras
Diax
Brandus
Brandus

Standartinė lemurka » 2013 Sau 14 16:37

Ka gi, ir as is reikalo 'pribrendau' veidrodziui. Adomas nuverte mano muiline, nors ir ne is aukstai, bet nevisai sekmingai... reikia skubiai apsispresti ir pirkti, nes negaliu ilgai nefotografavus. va dabar tokios grazios dienos,o as nufotkint negaliu :aaa Taisyti jau nebenoriu, nes bet kuriuo atveju vis kaupiausi pakeitimui i veidrodinuka.
Is jusu kalbu suprantu,kad praktiskai jokio skirtumo koki "kuna" nusiperki, svarbu - geras/geri objektyvai. Nieko nesuprantu apie jokius islaikymus ir diafragmas, bet sitai as pastudijuosiu bedai prispyrus. Kas is paskutiniuju pirkote fotikus, kokie atsiliepimai praejus jau kuriam laikui po naudojimosi, i ka keistumet? Mane domina kaip ir kad Juste rase, kiek zmoniskesnis fotografavimas namuose prie prasto apvietimo, nes lauke tai ir muiline pusetinai fotografuoja.
Vavka, Juste, Isida,LoretaART ir kitos, gal atsiliepsit, ks veidrodinukais jau kuri laika naudojates. ka 'zaliukei" pasiulysit isigyti? :girl_blush
Vartotojo avataras
lemurka
Brandus
Brandus

Standartinė LORETAART » 2013 Sau 14 23:20

maniškis Canon 550D ,,kūnas,,
darbelius dažniausiai fotofrafuoju su mažiuku canon 50mm f 1,8 objektyvu :[good2]:
turiu dar canon EFS 17-85mm 1:4-5.6 ,, vaikų fotosesijoms,,
bet nelabai jis man, laukia dar nieko , kambaryje tamsokos gaunasi nuotraukos.
Vartotojo avataras
LORETAART
Brandus
Brandus

Standartinė lemurka » 2013 Sau 14 23:27

o liudi kambariuose (ir ne tik) kokiu? ta prasme ne 'fotosesijas', o siaip 'buiti" :D ar tai taip vadini tiesiog? :D su tuo 17-85 viska fotografuoji?
Vartotojo avataras
lemurka
Brandus
Brandus

Standartinė LORETAART » 2013 Sau 14 23:46

liudi- žmones :D galima su abejais mžiukas labiau tinka portretams
Vartotojo avataras
LORETAART
Brandus
Brandus