Rodyti turinį

Receptai: ką skanaus ir nesudėtingo gaminame

Nuo...iki.... išskyrus SB

Moderatoriai: vavka, kristi

Receptai: ką skanaus ir nesudėtingo gaminame

Standartinė justess22 » 2009 Lap 15 23:36

Kol kas šiame forume "maistinio" skyrelio dar nebuvo ;) Tikiuosi, kad ir kitoms jis aktualus, nes aš pati nesu iš tų labai gaminančių, tai kasdienis maisto ruošimas man tikras galvos skausmas :!: Bet tikiu, kad kiekviena turim kokį naudingą receptuką, kuriuo galime pasidalinti ;) Prašom nesikuklint ir pasipasakot apie savo kulinarinius šedevrus ;)
Vartotojo avataras
justess22
Brandus
Brandus

Re: Receptai: ką skanaus ir nesudėtingo gaminame

Standartinė justess22 » 2009 Lap 15 23:51

Greitas ir nebrangus OBUOLIŲ PYRAGAS (nežinau pavadinimo ;))

- 1,5kg obuolių
- 2 stiklinės miltų
- 2 stiklinės cukraus
- 2 stiklinės manų kruopų
- 100g sviesto
- cinamonas

Obuolius nulupti ir sutarkuoti burokine tarka. Atskirame dubenyje sumaišyti miltus, cukrų ir manus. Maišyti sausai, nieko pilti nereikia. Kepimo skardą geriau imti gilesnę, ją ištepti sviestu arba pabarstyti miltais, kad pyragas nepriskrustų. Tarkuotais obuoliais padengti skardos dugną. Aš obuolių nepagailiu, padengiu skardą, kad nesimatytų dugno - sunaudoju šiek tiek mažiau nei pusę tarkuotų obuolių. Obuolius galima pabarstyt cinamonu, jei mėgstate. Tuomet antrą sluoksnį beriam to sausojo mišinio. Trečias sluoksnis vėl obuoliai, ketvirtas - sausas, penktas - obuoliai, viršutinis sluoksnis sauso mišinio. Ant paviršiaus tolygiai užtarkuojam sviestą ir šaunam į karštą orkaitę. Kadangi mano orkaitė dujinė, tai aš ją įkaitinu iki maksimumo (nežinau, kiek tiksliai tai laipsnių). Pyragas kepa apie 40min gan karštoje orkaitėje. Labai skanu valgyt karštą su vaniliniais ledais.

Iš minėto produktų kiekio gaunasi nemaža skarda (maždaug 30x40cm), tai man skanėsto užtenka pusei savaitės. Jei kam daugoka, tai galima visų produktų imti per pusę, bet skarda turėtų būti mažesnė, tačiau vistiek aukšta. Jei pyragas kepamas žemesnėj skardoj, gaunasi mažiau sluoksnių ir jis tampa kietas.
Vartotojo avataras
justess22
Brandus
Brandus

Standartinė kristi » 2009 Lap 16 10:28

Varškės spurgos
Receptas paprastas, greit paruošiama ir skanu. Šiandien vėl ruošiu jas kepti. Tai dažnas mūsų namuose patiekalas :lol: Man labiausia patinka daryti mažytes spurgutes ir aliejaus mažiau reikia pilti, ir greičiau iškepa. Beje, kad aliejaus neprisigertų, kepant įmesti žalios bulvės puselę.
400 g varškės;
3-4 kiaušiniai;
7-8 š. miltų;
4-6 š. cukraus;
1 a.š. kepimo miltelių
vanilinio cukraus.

Visus ingredientus sumaišome, formuojame rutuliukus ir kepame įkaitintame aliejuje.
Mano mažutis pasaulis
Skrebinimas, skrebinimu, skrebinimui, skrebinimą
Vartotojo avataras
kristi
Brandus
Brandus

Standartinė Agneja » 2009 Lap 16 11:15

Kadangi mano šeimyna be mėsos negali, pasidalinsiu skaniu Paukštienos rutuliukų receptu, kuriuos labai mėgsta tiek vaikas, tiek ir MB. Ir be to puikus būdas pakeisti nusibodusius kotletus ;)

Paukštienos rutuliukai

500gr maltos vištienos arba kalakutienos
1 Kiaušinis
50gr fermentinio sūrio
Maltų džiūvėsėlių
Žiupsnelis džiovintų arba šviežių petražolių

Kiaušinį išplakam, sutarkuojam sūrį ir viską sumaišom su malta paukštiena, sūdom, pipirinam, dedam petražoles ir beriam šaukštą ar du džiūvesėlių, kad masė pasidarytų neskysta...
Tada formuojam mažiukus rutuliukus, maždaug po 30-40gr., dar apvoliojam juos džiūvėsiuose ir apkepam įkaitintame aliejuje.

paprasta, greita ir skanu...
Vartotojo avataras
Agneja
Brandus
Brandus

Standartinė Relija » 2009 Lap 16 12:29

Oi, Juste, stoju į klubą
Man taip pat didžiausias košmaras kada reikia sugalvoti ką gaminti, tai jau kurį laiką darausi konkretų meniu ir perku produktus tik pagal jį, tačiau būna visokių užimtumų gyvenime, kartais tas meniu būna užmestas, todėl lengvai gaminami ir pageidautina sveiki patiekalai man labai įdomūs ;)
Neišsigąskite, antrą ar trečią kartą šis receptas atrodys pats paprasčiausias ;) O dabar tiesiog daug prirašau :D

ŽUVIES KUKULIAI

Pusė kg. bet kokios mėgstamos baltos žuvies
Kelios riekutės baltos duonas, bet aš naudoju batoną
Grietinėlės pagal receptą, tačiau aš naudoju grietinę :)
Žuvų nuoviro-sultinio, kai tokio neturiu, naudoju žuvų sultinio kubelį
Du kiaušiniai
Juodųjų alyvuogių
Česnakų
Krapų
Jei turite tabasko padažo
Druskos pagal skonį :super

Nerašau proporcijų, nes aš šį patiekalą jau gaminu "Iš akies" :super Svarbiausia, kad sudėjus visus produktus gautųsi masė, kurią būtų patogų formuoti į kukuliukus, tačiau masė neturi būti labai standi... Tokia pakankamai skysta, bet jau galima formuoti :super
Taigi, pagal receptą viską reiktų sumalti mėsmale ar net virtuviniu kombainu, tačiau aš smulkiai pjaustau, mums su mb taip skaniau.
Skardą iškloti kepimo popieriumi ir patempi aliejumi.
Sudėti kukuliukus ir kepti apie 15 min 180 laipsniu karštyje
Garnyrui naudoju ryžius, bet kas valgot bulves, labai skanu ir su jomis bei pagarbinu baltu padažiuku.
Padažas
Sutrinu šiek tiek varškės, dedu grietinės, žalumynų: krapai, petražolės, porai ir viską dar pagardinu druska.

Mums laaabai patinka šis patiekalas :super Skanaus ir jums ;)
Prikabinti failai
maistas 4.jpg
žuvų kukuliai
(182.63 KiB) Atsisiųsta 451 kartus(ų)
Vartotojo avataras
Relija
Ištikimas
Ištikimas

Standartinė justess22 » 2010 Sau 03 22:20

Šiandienos sriubytėPaveikslėlis

Morkų ir pievagrybių sriuba

Viriau normalų puodą, kad dviem dienom užtektų...tai nepykit, kad gramais visko nesurašysiu :girl_blush

dėžutė šviežių pievagrybių (dvi didelės saujos)
4 didelės morkos
3 didelės bulbės
2 sultinio kubeliai
50g sviesto
1 v.š. aliejaus

Sutarkuoti morkas ir riekelėm supjaustyt visus pievagrybius. Sviestą ištirpdyt keptuvėj, įpilt šaukštą aliejaus (kad sviestas nesviltų) ir suberti morkas bei pievagrybiu, kad jie pasitroškintų. Sultinio kubelius sumesti į verdantį puode vandenį. Bulves supjaustyt nelabai smulkiais kubeliais ir sudėti į puodą. Kai morkytės ir pievagrybiai buna pasitroškinę kokį 10min, juos supilti į puodą ir dar pavirti kartu su bulvėm. Štai ir viskas. Man skanu valgyt su šaukštu grietinės ir paskrudinta sumuštinių duona :girl_wink

Gero apetito...nepykit, foto neturiu :girl_blush
Vartotojo avataras
justess22
Brandus
Brandus

Standartinė miele » 2010 Sau 03 22:35

Kaip skaniai skamba :ax Aš panašią sriubytę verdu tik dar paprastesnę - nepeikit, studentai viską valgo :lol Bulves supjaustytas paverdu, tada morkas supjaustytas dedu, sultinį ir dar poro jei turiu. Ir vsio :mosking Kažin gali būti dar paprasčiau? :D Bet visai skanu :girl_blush Reikės ir Tavo, Juste, kada receptą išmėginti :girl_wink
Vartotojo avataras
miele
Brandus
Brandus

Standartinė Sypseniki » 2010 Sau 04 00:47

Relija tavo zuvies kukuliai laaabai skanus :) siendien pagaminau, tai buvau SB pagirta :mosking gaminti man ziauriai patinka, nors neperseniausiai nemokejau net sriubos pasidaryti :ax o va siandien uzsiraugiau duona.. tai poryt kepsiu namine duona.. :ax neisivaizduoju kaip man seksis... :hm
Vartotojo avataras
Sypseniki
Forumo siela
Forumo siela

Standartinė o-pa-pa » 2010 Sau 04 12:31

visai nesenai atradau labai nesudetinga,bet laaaabai skanu receptuka. Galima daryt su vistiena galima su kiauliena.....Eiga tokia: pasiimam megstamos mesos pamusam kaip kepsnialiam,pasiprieskoniuojam(as dar majonezu aptepu,siek tiek pasimarinuoja) tada kloju skardele mesyte,ant mesos sluoksni svogunu pjaustytu,tada pomidora riekelem pjaustyta,ant pomidoru isdelioju konservuotus ananasus ziedeliais,siek tiek aptepu majonezu(bet galima ir netept) ir apibarstau tarkuotu suriu,jei turiu iplieju siek tiek grietinele.Kisam i orkaite ir kepam.Kiek tiksliai kept tikrai nepasakysiu,nes orkaiciu visokiu buna,mano caro ruriko laiku,tai as tiesiog patikrinu is krastelio mesa meiliuku,jei minksta jei sultys skaidrios reiskia iskepe.Prie kepsniu galima issivirti ryziu ar bulviu koses pasidaryt.Greita,nesudetinga bet velniskai skanu :[taip]:
o-pa-pa
Naujokas
Naujokas

Standartinė lemurka » 2010 Sau 04 13:28

2 mintys vaiku turincioms:
1. Padaziukas prie blyneliu (maniske tokia nevalgiuke,tai blyneliu suvalgo pora vien del sito padaziuko,ir prie lietiniu padarau, ir prie varskeciu virtu ar keptu): 3 saukstai sviesto, 2 saukstai grietines ir saukstas cukraus(cia jau kiek norit ir kiek patinka galit saldint). Puode istirpdom sviesta,idedam grietine ir cukru ir maisome tol,kol istirps sviestas. Vyras varskecius pradejo valgyt tik tuomet,kai pradejau sita "padaziuka"prie ju daryt :D
2. Vietoj pabodusiu kotletu: malta mesa paruosiam taip pat kaip ir kotletams. Imame iesmukus ir "mauname "(aplipdome) ruosini mazdaug tokio dydzio kaip kokia desrele patrumpinta arba sardele. Isklojam skarda folija,sudedame paruostus iesmukus,uzklojam folija ir i orkaite. Kepame kol iskeps :) (kaip o-pa-pa raso,kad visu orkaites skirtingos)as kepu ant 180 laipsniu,virsutinio/apatinio kaitinimo su ventiliatorium apie 30-40 min. Mano nevalgiuke su mielu noru valgo (kai kotletu praktiskai niekad neisiulau),nes pasiima i ranka ir atrakcija jai nuo to iesmuko suvalgyt :girl_wink Ant iesmuko galo dar galima uzvert darzoviu - vysniniu pomidoru,cukinijos gabaliuku ir visa kita,kas yra saldytuve.
Vartotojo avataras
lemurka
Brandus
Brandus

Kitas

Grįžti į Pirmasis lietuviškas skrebinimo forumas

Grįžti į Plepam apie viską

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra