Rodyti turinį

Kopijavimas ar plagijavimas. arba Skrebukių garbės kodeksas

Nuo...iki.... išskyrus SB

Moderatoriai: vavka, kristi

Kopijavimas ar plagijavimas. arba Skrebukių garbės kodeksas

Standartinė ader » 2013 Spa 31 11:02

Sveikos merginos

mūsų nedidelė bendruomenė pamažu bet plečiasi, džiugu, kad prisijungia naujų narių. Bet kaip ir visose srityse kur daug veikiančių asmenų kartais iškyla vienokių ar kitokių nesusipratimų.

Kol mūsų buvo nedaug, galiojo lyg nerašytas garbės kodeksas, jei kopijuojame (liftiname) kažkieno skrebuką tai būtinai paliekame nuorodą kieno tai buvo darbelis. Iš ko buvo pasisemta įkvėpimo vienam ar kitam kūrinėliui.

Savaime aišku, kad savo gaminių ir idėjų nepatentuojame, ir netgi malonu kai esi kažkam įkvėpimo šaltinis, bet dar maloniau kai apie tai informuojami kiti.

Karts nuo karto ir man tenka sulaukti prašymų sukurti kokią knygutę, ir atsiunčiama nuoroda į pažįstamos skrebukės darbus, vat pagaminkit tokį. Galiu užtikrinti, kad iki šiol neapsiėmiau gaminti nė vieno tokio darbo, ir visada į tokią užklausą atsakau, kad kreiptųsi į autorių. (Vienas dalykas, kad ir pačiai save kopijuoti nesigauna, o ką jau kalbėt apie visai kitą stilių :) )

Tai va, norėjau iškelti štai tokią diskusiją, kad turėtumėme vietos kur pasisakyti ir išgryninti šiokias tokias skrebukių garbės kodekso taisykles.

Nepatingėkite išsakyti savo nuomonės ir požiūrio. :dancegirl
ader
Forumo siela
Forumo siela

Re: Kopijavimas ar plagijavimas. arba Skrebukių garbės kodek

Standartinė kristugne » 2013 Spa 31 12:07

man tai dar nėra taip buvę,kad kažkas prašytų padaryti darbą paėmę kitos nuorodą,o kai padariau staigmeną dėžutę jau galvojau gausiu pylos nuo varlos,nors pačią pamokėlę kaip daryti radau pas rusaites :ax tik man kartais aplamai baisu kažką daryti kai naudojami tie patys skylamušiai ar popieriai ir galutinis rezultatas gaunasi vos ne identiškas :girl_blush darau savo malonumui,verslu jokiu neužsiimu,tik jei kas paprašo arba mugėms, darau iš galvos,o ne pasidėjus palei nosį kažkurios skrebukės pavyzdį :girl_wink ypač dabar kai vyksta atvirukų konkursas tai darau ir bijau,kad tik nebūtų vienodas kaip kažkurios,kad neatrodytų jog tyčia nukopijavau.O jei kas nukopinsit manąjį tai galit drąsiai,aš nei pretenzijų,nei pavydą reikšiu ;)
kristugne
Ištikimas
Ištikimas

Standartinė Assol » 2013 Spa 31 12:37

Kristugne, nereikia bijoti kopijuoti. Jei norisi kopijuoti, ar patiko kažkokios detalės, ar net visą darbą norisi padaryti panašiai, tai ir daryk į sveikatą. Tik tada jau reikia aiškiai įvardinti, kieno darbas įkvėpė ir įdėti nuorodą į tą darbą. O tai, kad kopijuojama, nėra nieko blogo tame. Juk visos taip mokosi. Dviratis jau išrastas, nieko naujo mes čia neišrasim. Nebent kažką patobulinti galim, arba kažkokį savo įnašą įnešti.
Vartotojo avataras
Assol
Ištikimas
Ištikimas

Standartinė kristugne » 2013 Spa 31 13:21

tą tai aš suprantu,bet va Ader mini kad atsiranda tokių klienčių,kurios įkelia kitos skrebukės darbą ir prašo padaryti tokį pat - man taip nėra buvę,o jei ir būtų tai nedaryčiau...jei ką sudomino mano darbai tai aš duodu savo tinklapio adresą,ten liepiu ieškot pavyzdžių :ax
kristugne
Ištikimas
Ištikimas

Standartinė welwe » 2013 Spa 31 13:42

tema tikrai gera. ir nezinau kaip kitoms, bet man klausimu kyla.

kur JAU yra kopijavimas? jei viena skrebuke nusiziuri kokias grazias detales naudoja kita skrebuke ir pati ju nusiperka ir ima jas naudot (pvz., gelytes, uogytes ar kaspineliai kokie..) - ar tai kopijavimas?

arba jeigu patinka kitos skrebukes kompozicija pacio skrebuko ar atviruko - ar tai irgi yra kopijavimas?

tiesiog tas ribas kiekvienas mes manau suprantam labai skirtingai, butu smagu jas kazkaip susivienodint.

ir dar klausimas - ar jus ieskot kartais ideju tiesiog internete nebutinai net skrebo puslapiuose? ir kaip tada elgiates jei pamatot kazkokia ideja, ja savaip apdorojat ir padarot? dedat nuorodas?

nes is esmes tikrai, dviracio dar karta neisrasi... ir klausimas jei X skrebuke nukopino kazka nuo Y skrebukes - ar butinai Y skrebukei ideja gime jos galvoje, o ne pamacius kazka panasaus kazkur kitur?

va kiek man klausimu kyla ;)
welwe
Ištikimas
Ištikimas

Standartinė ader » 2013 Spa 31 14:43

welwe ir labai gerai, kad tau kyla tiek daug klausimu. :)
detales, aksesuarai, popierius ir visa kita tam ir gaminami , kad mes jais naudotumemes ir kurtume, ir tikrai sunku butu is iskirsto namuko sugalvoti ka nors kita kaip tik ji kur nors priklijuoti :)
bet... yra tokiu dalyku ties kuriais merginos (gal ir vaikinai) ilgai dirba,tobulina, gamina ir klysta kol isgrynina. pvz kazkokia schema, arba kazkoki netradicini medziagu panaudojima. Paskui pasidalina tuo geranoriskai su kitais ir paskleidzia po pasauli. va tada butu labai etiska jei paimate tokia nauja sukurta ideja ar schema, nurodyti saltini is kur tai paemete. Galbut jus pamatete pas kazka kas jau is kitur gavo ta nuoroda, nesvarbu, pazymekite kad jus ikvepe schema pamatyta tame puslapyje, o jei visos tvarkingai ikelsime nuorodas tai grandine visada atves prie istaku.
Stai tokia mano mintis.
O plagijuoti viens prie vieno... na yra ir tokiu, net ir skrebukiu ar prijaucianciu tarpe. nieko nera lengviau, kaip atsiversti internete patikusio darbelio nuotrauka , ir kaip welwe minejai , turint tas pacias priemones atkartoti koki tai kurineli imti ir atkartoti. bet butu labai faina jei butu bent sakiniu uzsiminta, kad pagaminau skrebuka, kurio schema ar panaudotas priemones pamaciau stai siame bloge ir tai mane ikvepe sukurti kazka panasaus:)
ader
Forumo siela
Forumo siela

Standartinė varla » 2013 Spa 31 15:49

Čia kaip ir politikoj - galima pilstyt iš tuščio į kiaurą - teisybės nėra ir nebus.
Vienos laikysis savo vidinės moralės nuostatų, kitos - susitartų taisyklių, trečios ieškos kaip tas taisykles galimai apeiti ir vis vien paturėt iš to naudos...
Vartotojo avataras
varla
Brandus
Brandus

Standartinė kristugne » 2013 Spa 31 15:49

nu aš Varla tortų taviškių ir neatkartoju,nes paprasčiausiai ne tik nenoriu,bet ir nemoku,esu tik išbandžius šiaip vieną gabaliuką pasidaryt,man per daug kruopštus darbas,o siūti užrašines man nereikia pavyzdžių nes pati esu siuvėja ir toks mano amatas tik kartot tų pačių detalių ar audinio nesinorėtų.Kopijuok nekopijavas viso turi savo stilių ir nei Ader,nei Loretos,nei Apuokuiko niekada nenukopinsiu nes čia man per sudėtinga.O va žinokit tie martos stiuart skylamušiai drugeliai mane jau vemt verčia,nes visur tie patys kur tik nueisi,tai čia ir prie kopijavimo skaitosi ar ne :ax
kristugne
Ištikimas
Ištikimas

Standartinė kristugne » 2013 Spa 31 16:01

p.s. jei jūs kuri manot kad nukopino tai šioj temoj galit drąsiai pateikti pavyzdžių,pvz nuo kurios nusikopinau aš,kur man atsiprašyti (Tiksliau,kurioj temoj) ir tt ir kur pertaisyti,kad pasisavinau kažkieno idėją,nes po persirgtos ligos aš užmirštu ar vaistus išgėriau,tai jau tuo labiau neatsiminsiu nuo kurios ką priderinau.Nors man tas ir nepatinka,bet dovanokit jei kuriai pasirodė,kad aš taip darau.
be reikalo pakeitei ,Varla,žinutę bet aš spėjau perskaityti ir tavo citatą,kad mugėms ir kitoms parodoms tai jau kopijuot galima...man nepatinka kopijuot,bet ar tu tas dėžutes išgalvojai tai aš gi nežinau,tik pamačiau patiko,pagooglinau radau šabloną ir pasidariau.O jau googlėj visokių darbų pila,tai reiškias kad ji ir yra įkvėpėja.Aš labai didžiuojuosi Edita Kušleikiene,kuri net tik kurdama grožius kitiems rodo,bet dar ir pamokėlių įdeda.Juk ji ir eikvoja laiką ir dar nori to amato išmokinti kitus :clap
Paskutinį kartą redagavo kristugne 2013 Spa 31 16:12. Iš viso redaguota 1 kartą.
kristugne
Ištikimas
Ištikimas

Standartinė ader » 2013 Spa 31 16:09

kristugne, nesuasmenink visko taip, ne apie tave cia eina kalba. ir ne kazkoks gedos stulpas sita tema. Tiesiog rekia kartais pasikalbet ir issiaiskint vieniems pries kitus, kad isgrynintumem vieninga nuomone ar taisykle , kurios visos draugiskai laikytumemes.
ader
Forumo siela
Forumo siela

Kitas

Grįžti į Pirmasis lietuviškas skrebinimo forumas

Grįžti į Plepam apie viską

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra