Rodyti turinį

Kopijavimas ar plagijavimas. arba Skrebukių garbės kodeksas

Nuo...iki.... išskyrus SB

Moderatoriai: vavka, kristi

Re: Kopijavimas ar plagijavimas. arba Skrebukių garbės kodek

Standartinė kristugne » 2014 Lie 02 20:36

Aš suprantu,kad tos kurios kuriat jaučiatės apvogtos kai kažkas atkartoja tą patį,bet aš nė kiek neįsižeisiu jei mane kopijuos.Tegul...vistiek mane ne kartą yra išdėję,kad gaminu kičą,tad net nebesigilinu ar aš kopijuoju,ar kuriu.Dar viena paslaptis,kad tarkim Olesią jūs aptikot,bet aš labai gerai žinau,kad tie kurie tikrai tą atkartoja nededa viešai,o tai daro už akių.Taip kad galit būti tikros jei dalinatės savo menu internete visada būsit nukopijuotos,ypač jei tai ant bangos.
Dabar parašysiu iš kitos operos.Visos žinot,kad užsiimu ne vien skrebinimu ir štai atvažiavo jaunieji parašyt kad išgraviruočiau taures ir atvežė jau internete rastą foto.Aišku,kas tai padarė nežinau,bet dabar turiu rašyt ,kad padariau kopiją taip išeina.Aišku,aš šį bei tą pakeisiu,nes man pačiai neskanu,bet faktas tas,kad tos taurės yra nukopijuotos tikrai n kartų ir be jokio sąžinės graužimo.
Dar gavau prašymą sukurti albumą ir kaip manos,kurios iš jūsų foto man davė kaip pavyzdį?Ogi Kristi,bet parašiau kad jei tenkins mano turimos priemonės galiu padaryt.Daviau susiprast,kad tokio pačio nedarysiu...
kristugne
Ištikimas
Ištikimas

Standartinė Star » 2014 Lie 04 00:16

Na taip... originalios idėjos tiesiog liejasi...labai retame darbelyje...deja...paminėtos kūrėjos bloge
Star
Brandus
Brandus

Standartinė ader » 2014 Lie 04 10:26

nepasitenkinimo ir pretenzijų būtų žymiai mažiau jei norintys kopijuoti paprasčiausiai įdėtų nhuorodą į tą kūrinį. O dar geriau, prieš darydami parašytų autoriui ir atsiklaustų jo leidimo.
Bet.... tai turbūt iš fantastikos srities.
ader
Forumo siela
Forumo siela

Standartinė kristugne » 2014 Lie 04 12:16

mano manymu tai ir užsakovai turėtų būti šiek tiek originalesni,o ne įdėdami jau kažkieno padarytą darbą ir prašydami,kad pagamintų tokį pat.Labai retai matau,kad merginos kažką kurdamos parašo,kad daryta pagal klientės sugalvotą norą,o ne pasiskolintą iš lietuvaičių,o dar labiau iš lenkaičių ar rusaičių,nes taip galvojama,kad niekas nesupras iš kur ta idėja :ax
bet geriausias variantas tarp tų ''negeriečių'',kai nei daro pačios,nei fotografuoja,bet sugeba net svetimą foto apdoroti ir reklamuoti kaip savo.Netelpa galvoj kaip galima šitaip daryt :[swoon]:
kristugne
Ištikimas
Ištikimas

Standartinė ader » 2014 Lie 04 14:41

ateina klientas uzsisakyti albumo, perziurejes darbu galerija, sako:
-va noreciau panasaus i si, su stai tokiu uzrasu , tokiai tai progai.
o mes jam sakome:
-bukit originalus, susigalvokit ka nors naujo, pasakykit mums kaip ka kur klijuoti ir padarysim jums albuma. ir parasysim kad cia pagal jusu pageidavima padaryta.
:D :D :D

yra tokia savoka: KLIENTAS VISADA TEISUS
ir jei jis iesko kas jam padarys kazkoki tai albuma ar atviruka, tai ne jo kalte, kad atsiranda tokiu kurie apsiima kopijuoti, jis moka pinigus. O saves negerbia tie kurie apsiima tai daryti.
ader
Forumo siela
Forumo siela

Standartinė kristugne » 2014 Lie 04 17:51

Nė velnio jie neteisūs,jei atsidaro naršyklę ir pagooglina įvesdami žodį albumai,vokeliai,atvirukai ir tt.Tai kam man apsiimt kopijuot ir rašyt iš ko pasiėmiau idėją,jei ne aš o klientas tokio nori :hm juk pinigų norim užsidirbt ir nukreipinėt pas originalo darytojas man irgi nenaudinga.O gal man pvz iš viso nepatinka toks darbas,kurio jis nori,tai kam man verstis per galvą jei galiu pasiūlyt,kad galiu padaryti visai kitokį :girl_wink Aš visada parašau,kad tokio ar anokio daikto neturiu ir nesiruošiu specialiai ieškot.Gal todėl mažai manęs kas prašo :D

Sakiau nepatingėsiu ir klientams parašysiu diiidelį raštą apie tai ko galima prašyt,ir ko nevalia ir platinsiu kur tik įmanoma prieš užsisakant darbą :D nepatiks tai jau bus ne mano problemos.

Bet tikrai gyvenime stengiuosi sugalvot kažką pati ir taip išeina,kad norėdama savo kūrinį pristatyt dar turiu ieškot ar nėra panašaus.Netikiu,kad jau visos ir taip ir stengiasi kopijuot,kartais tai tikrai sutampa ir nesistengiant kopijuot.Man netgi tos mėtinės atvirukų mados nepatinka,o dauguma tik tokias ir daro.Gal aš klystu...dovanokit jei ką ne taip parašau,bet gal išsakytos mintys taip pat pasieks klientų ausis.
kristugne
Ištikimas
Ištikimas

Standartinė ader » 2014 Lie 04 19:10

Kristina, paskaityk ka tu rasai :[swoon]:

sukurk savo originalu dizaina, turek savo braiza, eksperimentuok, atrask tai kas tau geriausiai sekasi ir tai daryk.

Didziausia klaida kopijuotoju ir yra ta kad nori uzdirbt viso pasaulio pinigus bet kokiais budais.
bet jei pasistengtu, sukurtu savo brenda ir galetu sau leisti tokia prabanga nesiimti tokiu uzsakymu.
Nejaugi tu gerai jautiesi kai zmogus kreipiasi i tave kad padarytum atvirute pagal svetima pavyzdi? man tai butu spjuvis i veida. Reikstu kad mano darbai nepatinka ir kad tureciau buti tik darbo jega kad padaryciau kopija.
ader
Forumo siela
Forumo siela

Standartinė kristugne » 2014 Lie 04 20:00

Tai aš to ir nedarau,tik sakau,kad gaunu tokių prašymų kai įkelia žinomų skrebukių darbus,nes juos lengvai atranda Google.
Aš nesijaučiu visagale kūrėja,juolab tobula darytoja.Bet niekada ir nebuvau pasidėjus kažkurios darbus panosėj,kad idealiai atkartočiau.Bet eiliniam užsakovui niekiek neįdomu kas to darbo dizaineris ar kūrėjas...
Manau,kad mūsų dauguma nekopijuoja viena kitos darbų.gal ten keli vienetai ir yra.Bet tos kurios tą tikrai daro tai būkit ramios,jos ir nesirodo viešai,o tyliai tą kopijuoja...deja...

p.s.ale net atsidariau pirmą puslapį ir peržiūrėjau kur rašiau, kad manęs dar niekas nėra prašęs pagal kažkieno pavyzdį,o va jau dabar tikrai pasitaiko.Bet nė vienas neprašo atkartot lygiai to paties,tiesiog atsidaro per paiešką tai kas užkliūva už akies.Tikrai neprašo,kad lygiai tą patį padaryk.Duok Dieve ir neprašys...bet manau,kad šia tema reiktų pakalbėt kažkur plačiau,nes nevisi užeina čia paskaityt.Gal savo tinklapiuose labiau aprašyt,nes mačiau pas kai kurias skrebukes yra šone pažymėta,kad nuotraukos yra nuosavybė ir reikia naudojant nurodyt nuorodas.
kristugne
Ištikimas
Ištikimas

Standartinė kristi » 2014 Lie 04 20:48

Mano mažutis pasaulis
Skrebinimas, skrebinimu, skrebinimui, skrebinimą
Vartotojo avataras
kristi
Brandus
Brandus